Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Αθλητικά Νέα ΕΠΣ Ξάνθης: Ένας βαθμός ο απολογισμός των Μικτών ομάδων

ΕΠΣ Ξάνθης: Ένας βαθμός ο απολογισμός των Μικτών ομάδων

0
xanthi_mikti_neon_2012-2013-empros

Στις χθεσινές αναμετρήσεις με τις Μικτές ΕΠΣ Έβρου

Ισόπαλοι (1-1) αναδείχθηκαν οι Παίδες, με σκορ 1-4 ηττήθηκαν οι Νέοι

Μία ισοπαλία και μία ήττα ήταν τα αποτελέσματα για τις Μικτές Ομάδες της ΕΠΣ Ξάνθης στις χθεσινές αναμετρήσεις με τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Έβρου.
Στους δύο αγώνες που έγιναν χθες το μεσημέρι στο ενωσιακό γήπεδο Ξάνθης, ο αγώνας των Μικτών Παίδων έληξε με το ισόπαλο 1-1, ενώ η ξανθιώτικη Μικτή Νέων γνώρισε την εντός έδρας ήττα από την εβρίτικη ομάδα με σκορ 1-4.
Μικτές Παίδων: ΕΠΣ Ξάνθης – ΕΠΣ Έβρου 1-1
Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στις Μικτές Ομάδες Παίδων ΕΠΣ Ξάνθης – ΕΠΣ Έβρου.
Το σκορ άνοιξε στο 55’ για τους γηπεδούχους ο Τσάπαρης, όταν σε εκτέλεση έμμεσου φάουλ έγινε ο τελικός αποδέκτης και σούταρε δυνατά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας, ενώ για τους φιλοξενούμενους ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα (61’) ο Θέμελης με όμορφη ατομική προσπάθεια και τελείωμα. Οι Εβρίτες μάλιστα είχαν δοκάρι τρία λεπτά αργότερα (64’) με τον Τσιριγώτη.
Οι συνθέσεις:
Μικτή Παίδων ΕΠΣ Ξάνθης: Μακρίδης, Χασάνογλου, Τιφτικής, Κουτσομιχάλης, Καράμπασης, Σπυριδώνοφ, Ξενιτίδης, Τζιβανόπουλος, Τσάπαρης, Μουσά, Παπαδόπουλος (43’ Αγγελάκης, 74’ Τζεβελέκης Φ.).
Στον πάγκο έμειναν οι: Τζεβελέκης Ζ., Ρούσσος.
Μικτή Παίδων ΕΠΣ Έβρου: Μπαξεβάνης, Σπανός, Μπουρουλίτης, Αλμπάντης, Πεταλωτής, Παπάζογλου, Σκαρλάτος, Γκιντίδης, Θέμελης, Τσολακάκης (58’ Τσιλιακίδης), Τσιριγώτης (78’ Τσακανίκας).
Διαιτητές: Δρούζας-Παπαγγελής-Λιόντος (ΕΠΣ Θράκης)
Μικτές Νέων: ΕΠΣ Ξάνθης – ΕΠΣ Έβρου 1-4
Την ήττα με σκορ 1-4 γνώρισε η Μικτή Νέων της ΕΠΣ Ξάνθης από την αντίστοιχη της ΕΠΣ Έβρου. Οι γηπεδούχοι ήταν καλοί μόνο στο 1ο ημίχρονο όπου προηγήθηκαν και ισοφαρίστηκαν, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα και στη συνέχεια επωφελήθηκαν από το ότι οι Ξανθιώτες ανοίχτηκαν με αποτέλεσμα να χτυπήσουν με αντεπιθέσεις και να φτάσουν στο τελικό σκορ.
Το σκορ άνοιξε για την ξανθιώτικη ομάδα στο 14’, όταν ο Καρακάσης Α. έβγαλε ωραία μπαλιά ¨ασίστ¨ για τον Χουσμέν Χαμδή ο οποίος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0. Οι Εβρίτες ισοφάρισαν στο 20’ με σουτ του Πελτέκη που μ σουτ έκανε το 1-1, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι με τα γκολ των Σαραντάκη (στο 75’ με σουτ), Καλυμνιού (στο 80΄ με αντεπίθεση και πλασέ) και Τσιφτσή (στο 90’ με αντεπίθεση και πλασέ) έφτασαν στο τελικό 1-4.
Μικτή Νέων ΕΠΣ Ξάνθης: Κασίμης, Καρακάσης Ευάγγ., Μίχογλου, Σαββίδης, Πουρναράκης, Χουσμέν Χαμδή, Πανέρης (79’ Ισκελής), Νιφαδόπουλος (63’ Πατμάζογλου), Καρακάσης Αναστ., Ζωσιμίδης, Αδαμίδης (78’ Μαλκότς).
Στον πάγκο έμειναν οι: Κιομουρτζής, Καρατζάς, Εμπλιούκ.
Μικτή Νέων ΕΠΣ Έβρου: Τέμπερης, Αντωνίου, Μπόβας, Αχπά, Χλωρίδης (39’ Καλυμνιός), Πουλουκτσής, Πελτέκης, Τσαχιρίδης, Γιακουμπίδης (85’ Τσιφτσής), Σαραντάκης, Παντελίδης (72’ Παπούδης).
Διαιτητές: Παπαγγέλης-Δρούζας-Λιόντος (ΕΠΣ Θράκης)

5. ΕΠΣ Θράκης 0 (0-5)*
* Ο αγώνας ΕΠΣ Θράκης – ΕΠΣ Δράμας αναβλήθηκε λόγω έντονης βροχόπτωσης στο γήπεδο Κομοτηνής.