Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Αθλητικά Νέα Τζούντο: Στη 10η θέση ο «Μιρμάνης» Ξάνθης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

Τζούντο: Στη 10η θέση ο «Μιρμάνης» Ξάνθης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα

0
xaralampos_alexiadis_almazidis_solomon

Χάλκινα μετάλλια για τους Χαρ. Αλεξιάδη και Σολ. Αλμαζίδη

Στη 10η θέση κατετάγη ο ξανθιώτικος σύλλογος Τζούντο «Ο Μιρμάνης» στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών – γυναικών που πραγματοποιήθηκε το διήμερο 1-2 Δεκεμβρίου στο κλειστό Αγ. Θεοδώρων.
Ο «Μιρμάνης» συμμετείχε με επτά αθλητές από τους οποίους οι δύο κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στις κατηγορίες τους, ενώ άλλοι δύο τερμάτισαν στην 5η θέση κι άλλοι τρεις στην 7η.
Οι Ξανθιώτες «τζουντόκα» που ανέβηκαν στο βάθρο των μεταλλίων ήταν οι Χαράλαμπος Αλεξιάδης (+100κ.) και ο Σολομών Αλμαζίδης (-66κ. open) που κατέκτησαν τα χάλκινα.
Οι επιδόσεις των Ξανθιωτών «τζουντόκα»:
ΑΝΔΡΕΣ
-66 κιλά (open)
1. Γρηγόρης Βοτίκας (ΓΑΣ Ίκαρος Θεσσαλονίκης)
2. Πέτρος Παμπουρτζής (Εθνικός ΓΣ)
3. Σολομών Αλμαζίδης (Μιρμάνης Ξάνθης)
3. Όμηρος Λιατήρης (ΟΤ Νέας Φιλαδέλφειας)
+100 κιλά
1.Πέτρος Παμπουρτζής (Εθνικός ΓΣ)
2.Οδυσσέας Τζιγκουζίδης (Εθνικός ΓΣ)
3.Χαράλαμπος Αλεξιάδης (Μιρμάνης Ξάνθης)
3.Αλέξανδρος Μπαμπίλης (ΓΣ Ηλιούπολης)

Περισσότερα άρθρα από Αθλητικά Νέα

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Ασημένιες οι Κορασίδες της Ασπίδας Ξάνθης!

Πήρε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Καβάλας Ο Αστέρας Καβάλας είναι ο πρωταθλητής στην κατηγορία …