Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Αθλητικά Νέα Φιλική νίκη για τους Παλαίμαχους Α.Ο.Ξ. – Skoda

Φιλική νίκη για τους Παλαίμαχους Α.Ο.Ξ. – Skoda

0
palaimaxoi-empros

Με σκορ 1-4 επί της αντίστοιχης ομάδας του Πανσερραϊκού

Φιλική αναμέτρηση με την ομάδα παλαιμάχων Πανσερραϊκού έδωσε το απόγευμα της Δευτέρας η ομάδα παλαιμάχων Α.Ο.Ξ. – Skoda. Η αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Γαζώρου βρήκε νικήτρια την ξανθιώτικη ομάδα με σκορ 1-4.
Το παιχνίδι στο μεγαλύτερο διάστημα ήταν ένας επιθετικός ¨μονόλογος¨ για τους Ξανθιώτες παλαίμαχους, οι οποίοι στο 30’ άνοιξαν το σκορ και στο 40΄ έκαναν το 0-2 με δύο γκολ του Νίκου Κριεζή.
Στο β’ ημίχρονο, με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα οι παλαίμαχοι της Ξάνθης έκαναν το 0-3 με τον Γιάννη Δημητριάδη, ενώ στο 65’ ο Γιοβανούδης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ ¨της τιμής¨ στο 70ο λεπτό με τον Χαριστό.
Για την ομάδα παλαιμάχων Α.Ο.Ξ. – Skoda έπαιξαν οι: Μουστάκης, Μουσιός, Πανίδης, Ξανθόπουλος, Καρασερίδης (46’ Κατσαρός), Μαραντάς, Φεράτ (60’ Τριάντης), Γιοβανούδης, Μαζάνης (65’ Τουργαΐδης), Κριεζής (70’ Λαζαρίδης), Δημητριάδης.