0
melisopoulos_alexis_xantinidis-empros

Γνώρισε την ήττα στην Αλεξανδρούπολη με σκορ 4-3

Την Κυριακή η συνέχεια στα μπαράζ ανόδου για τη Δ’ Εθνική

Αν και το «πάλεψε» με όλες του τις δυνάμεις, ο Αστέρας Μαγικού δεν κατάφερε να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα από την Αλεξανδρούπολη, καθώς ηττήθηκε από την Ένωση Άνθειας/Αρίστεινου με σκορ 4-3.
Όπως φανερώνει και το σκορ το παιχνίδι ήταν χορταστικό και ειδικότερα το 2ο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν πέντε γκολ.
Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι μόλις στο 3’ με τον Θ. Καβατσικιώτη ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των Ξανθιωτών κι έκανε το 1-0. Στο 24’ ο Β. Τερζής έκανε το 2-0, σκορ που διατηρήθηκε ως το τέλος του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60’ ο Α. Μελισσόπουλος με πλασέ μείωσε σε 2-1 για τον Αστέρα Μαγικού. Όμως στο 67’ ο Χάρης Κομεσίδης (αδερφός του Δημήτρη Κομεσίδη που παίζει στη Skoda Ξάνθη) με πέναλτι έκανε το 3-1, ενώ ο Α. Καβατσικιώτης στο 70’ έκανε το 4-1.
Οι ποδοσφαιριστές του Αστέρα Μαγικού στη συνέχεια προσπάθησαν για τη μεγάλη επιστροφή όμως δεν πρόλαβαν να πάρουν έστω το βαθμό της ισοπαλίας, καθώς έφτασαν μέχρι το 4-3 που ήταν και το τελικό σκορ με δύο γκολ του Ξαντινίδη στο 75’ (με πλασέ) και στο 87’ με σουτ.
Οι συνθέσεις:
ΕΝΩΣΗ ΑΝΘ./ΑΡΙΣΤΕIΝΟΥ: Παμπορίδης, Πετκίδης, Βρύζας, Βενετίδης Θ., Κομεσίδης, Καπανίδης, Τερζής Β. (65’ Καβατσικιώτης Α.), Κολέτσιος (46’ Πατσιώρας), Καβατσικιώτης Θ., Πίτσιος, Βενετίδης Χρ. (78’ Μιχαλτσίδης).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΙΚΟΥ: Ιγκιτιάν, Χικμέτ (62’ Σερνισλίδης), Κουμουλίδης Π. (72’ Λιαμπάς), Νικολαΐδης, Μελισσόπουλος Μ., Κουμουλίδης Α., Αργυρίου, Δεσσύλας, Ξαντινίδης, Τσανακτσόγλου, Μελισσόπουλος Α.
* Στον άλλο αγώνα το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος νίκησε εντός έδρας τον ΠΑΟ Κοσμίου με σκορ 1-0.

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Ένωση Άνθειας
* Η βαθμολογία του ομίλου: ΠΑΟ Κοσμίου 3, Αστέρας Μαγικού 3, Ένωση Άνθειας 3, Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3.
* Προβιβάζονται στη Δ’ Εθνική οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής βαθμολογίας του ομίλου.