Αρχική ΑΘΛΗΤΙΚΑ Αθλητικά Νέα Δ’ Εθνική: Νέα ήττα για τον Ορφέα Puma

0
orfeas_puma-empros

Αναβλήθηκε λόγω παγετού ο αγώνας της ΑΕΠ Ευμοίρου στο Σουφλί

Αναλυτικά τα αποτελέσματα – η βαθμολογία – το πρόγραμμα

Ιδιαίτερα δυναμική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Ορφέας Puma Ξάνθης, ο οποίος μέχρι τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ήλπιζε σε ένα θετικό αποτέλεσμα και δημιούργησε καλές ευκαιρίες, αλλά ο Εθνικός Σιδηροκάστρου επιβεβαίωσε το λόγο που βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα με το «διπλό» που σημείωσαν διατήρησαν τη διαφορά των έξι βαθμών από τους διώκτες τους.
Η ομάδα της Ξάνθης μπήκε δυνατά και στα πρώτα λεπτά ο Ξανθόπουλος έχασε δύο καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, ωστόσο ο Εθνικός ήταν αυτός που ευτύχησε να προηγηθεί, όταν στο 34’ ο Κυριακίδης έκανε το 0-1 με κοντινό σουτ.
Στην επανάληψη, ο Ορφέας είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά οι προσπάθειες των Μουμίν Τουγιάλ και Παπαστεφάνου αποκρούστηκαν από τον ¨πορτιέρο¨ του Εθνικού Σιδηροκάστρου.
Στο 83’ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν ο Κολοκοτρώνης έκανε το 0-2, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να μειώσουν το σκορ, αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο Τουγιάλ αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα.
Λίγο αργότερα ο Δημητρανόπουλος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-3.
Οι συνθέσεις:
Ορφέας Puma Ξάνθης: Αγαθόπουλος, Μόσχος, Μαυρόπουλος, Παυλακάκης (79’ Μαυρίδης), Μαλαδένης, Σουκρή Ογλού Σουκρή, Καραγκιόζης, Παπαστεφάνου, Χουσεΐν Ερντίντς (63’ Χιντ Ιμέρ), Ξανθόπουλος, Μουμίν Τουγιάλ.
Εθνικός Σιδηροκάστρου: Γαβριηλίδης, Σαχπαζίδης, Φίλων, Καρυπίδης, Πασχαλούδης, Φεύγας, Δερμετζής (64’ Δημητρανόπουλος), Ιωαννίδης, Κυριακίδης (74’ Κομνηνάκης), Κολοκοτρώνης, Παναγιωτίδης (69’ Ρούμπος).
Αναβλήθηκε ο αγώνα της ΑΕΠ Ευμοίρου στο Σουφλί
Αναβλήθηκε λόγω παγετού η προγραμματισμένη για την Κυριακή, αναμέτρηση μεταξύ του Έβρου Σουφλίου και της ΑΕ Ποντίων Ευμοίρου. Οι δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στο ακριτικό Σουφλί δεν επέτρεπαν την έναρξη και την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα ο οποίος αναβλήθηκε και θα οριστεί εκ νέου από την διοργανώτρια αρχή της ΕΠΟ ύστερα από 15 ημέρες.